DLACZEGO?

Postać Adama Bukowskiego, dziennikarza śledczego, który często popada w tarapaty, choć niekoniecznie ze swojej winy, wymyśliłem zasadniczo z dwóch powodów.

1. Każdy chyba autor miałby ochotę, jawnie albo w skrytości, napisać przynajmniej jeden kryminał (co wcale nie jest łatwe), a przy okazji zarobić dużo pieniędzy (co jest jeszcze trudniejsze). Jednym to się udaje, innym nie. Mnie się udało napisać (nie wszyscy są tego zdania, ale się z nimi nie zgadzam), zarobić niespecjalnie.

2. Wpadłem na pomysł, żeby spożytkować literacko doświadczenia niemałego kawałka życia, który przepracowałem w gazecie, zwłaszcza w latach tak zwanej „transformacji ustrojowej”. I jakkolwiek bym się do tego przymierzał, zawsze mi wychodziło, że najbardziej odpowiednim gatunkiem do tego celu będzie kryminał.

Napisałem więc trzy powieści kryminalne (choć niektórzy mówią, że one są tylko niby kryminalne). I wystarczy. Więcej w tym gatunku chyba nie mam do powiedzenia. Chociaż, jak to mówią, nigdy nie mów nigdy…

"PISMAK"
Pierwsza książka o Adamie Bukowskim, w której porzuca on wygodne życie korespondenta w Paryżu, by rozwikłać tajemnicę śmierci swej dawnej kochanki, dziennikarki Doroty May, zamordowanej w Krakowie. Prowadzi go to do odkryć dość przerażających, nie tylko na temat Polski przełomu tysiącleci, ale także samego siebie.
"WSZYSCY GRZESZĄ"
Druga książka o Adamie Bukowskim, w której podąża on tropami zabójstwa Rity Koenig, byłej miss Poland i żony jednego z najbogatszych Polaków. Kiedy Morze Śródziemne wyrzuca na brzeg jej ciało, nie może pozostać obojętny. Przy okazji naraża się potężnym przeciwnikom i wplątuje w niebezpieczny romans z pasierbicą zmarłej.
"W IMIĘ ZASAD"
Trzecia książka o Adamie Bukowskim, w której znów musi podjąć prywatne śledztwo. Tym razem ofiarą jest młoda aktywistka lewicowa Kinga Stolarek, znaleziona martwa w Warszawie nad Wisłą. Śmiertelne niebezpieczeństwo grozi też córce Bukowskiego. Czy znajdzie on w sobie tyle siły, by wreszcie zachować się przyzwoicie?